Ēteriskās eļļas tiek izmantotas daudzos kosmētikas līdzekļos ādas atjaunošanai. Tie ir labi, jo cīnās pret nokarāšanos un burzīšanu, tikai iegādātajos produktos to saturs ir tik mazs, ka dažkārt krēms vai cits kopšanas līdzeklis neattaisno iztērēto naudu. Tieši šādos gadījumos ir vērts izmantot tautas pārbaudītas receptes, salasīt tās zem ādas un ievērot ēterisko eļļu lietošanas īpatnības.
Kas jums jāzina pirms šādu vielu lietošanas
Dabiskie esteri ir ļoti koncentrēts produkts, ko nedrīkst lietot tā dabiskajā formā, lai nekaitētu sev un neapdegtu. Izmantotās eļļas tiek iegūtas, presējot augu sēklas, lapas un ziedus.
Pirmajā presēšanā tiek iegūti esteri, ar otro parādās kosmētiskās eļļas. Nav ieteicams jaukt šos divus dažādos produktus, to koncentrācija būs pārāk augsta.
Ēteriskās eļļas jālieto, ievērojot dažus piesardzības pasākumus:
- Vienā reizē tos nedrīkst sajaukt vairāk par 7 gabaliņiem. Visbiežāk mājas receptēs ir divu vai trīs komponentu maisījums.
- Pirms lietošanas katrai eļļai ir jāpārbauda ādas tolerance, tāpēc jāveic alerģijas tests. Lai to izdarītu, uz plaukstas jāuzklāj daži pilieni izvēlētās eļļas, nedaudz berzējiet to un nogaidiet ceturtdaļu stundas, ja neparādās novirzes, tad var izmantot ēteri.
- Būtiskiem augu izcelsmes produktiem ir spēcīga smarža, kas var negatīvi ietekmēt cilvēkus ar jutīgu ožu vai topošās un zīdīšanas māmiņas. Eļļas tvaiki iekļūst organismā caur elpceļiem un bērnam var izraisīt alerģiju.
- Jūs varat lietot vienu un to pašu eļļu trīs nedēļas, pēc tam tā jāaizstāj ar citu analogu, un pēc tā paša perioda jūs varat atgriezties pie sākotnējās izvēles. Tas ir nepieciešams, lai neradītu atkarību no ādas.
- Esteriem ir fototoksicitāte, labāk tos nelietot tieši pirms došanās ārā, pretējā gadījumā pāries hiperpigmentācija.
- Izvēloties ēteriskās eļļas, jābalstās uz to ietekmi uz noteiktu ādas tipu un smaržu, dažiem noderīgiem augu izcelsmes produktiem ir kairinošs aromāts, kas var izraisīt galvassāpes.
- Ja ēteris nokļūst acīs vai citu orgānu gļotādās, nepieciešams noskalot ar vārītu ūdeni vai acu pilieniem.
- Eļļas tiek uzklātas uz ādas bez berzes un stiepšanas, visintensīvāk apstrādājot problēmzonas.
- Pēc ētera apvienošanas ar bāzi, kas ir krēms vai losjons, iegūto maisījumu var uzklāt uz dekoltē, sejas un kakla. Bāzi labāk sasildīt līdz 40 grādiem.
Ēterisko eļļu veidi sejas atjaunošanai un to izmantošana
Mūsdienu kosmetoloģija piedāvā milzīgu dažādu ķermeņa kopšanas līdzekļu klāstu. Ēteriskās eļļas, kas pazīstamas ar savām unikālajām ķermeņa ārstnieciskajām un atjaunojošajām īpašībām, pēdējā laikā ir kļuvušas īpaši populāras kā kosmētiskie preparāti.
Jo īpaši pretnovecošanās ēteriskajām eļļām var būt nogludinoša, tonizējoša un virkne citu pozitīvu efektu.
Ēteriskās esences, kuru darbība ir vērsta uz ādas atjaunošanos, tiek piedāvātas ļoti daudzveidīgi. Starp vispiemērotākajām ēteriskajām eļļām atjaunošanai izšķir šādas.
rozmarīns
Tas palīdz tikt galā ar taukainas ādas problēmām:
- melni punktiņi un pinnes;
- lieko tauku izdalījumi;
- paplašinātas poras;
- strutojoši-iekaisuma izsitumi;
- nelīdzenumi epidermā.
No tā var pagatavot attīrošu masku, kas likvidē atmirušās šūnas un piešķir ādai matētu apdari. Lai to pagatavotu, sajauciet 4 pilienus rozmarīna ar 2 ēdamk. karotes vīnogu sēklu eļļas.
rozes
Šis ēteris lieliski mitrina ādu kopā ar krēmu, tonizē un atjauno, atjaunojot elastību, pat novecojošai ādai. Rozā ēteris spēj:
- likvidēt pirmās grumbas;
- noņemt iekaisuma perēkļus;
- atjaunot kontūras nelīdzenumus;
- izlīdzina rētu un rētu virsmu;
- piešķir ādai elastību;
- atjaunot sejas kontūras.
Atjaunojoša rožu eļļa. Tajā ietilpst: E vitamīns, šķidrs medus 20 gramu apjomā, mandeļu un rožu eļļa, kas jālieto pa 2 pilieniem. Pēc visu sastāvdaļu sajaukšanas maisījumu pusstundu patur uz sejas. Pēc tam visas maskas paliekas tiek nomazgātas.
Jojoba
To iegūst no mūžzaļa krūma augļiem presējot, lielāko daļu produkta veido taukskābes, kopā ar kolagēnu un vitamīnu E. Eļļai piemīt daudzas ādai labvēlīgas īpašības: tā mitrina, baro, mīkstina un paātrina atjaunošanos. .
Kā atjaunojošu līdzekli no jojobas eļļas izmanto losjonu, ko gatavo no 3 pilieniem lavandas ētera, 7 ēd. k. jojobas gulta un 4 pilieni burkānu sēklu eļļas. Visas sastāvdaļas sajauc un sajauc stikla traukā, labāk tam sagatavot nelielu pudeli. Tās saturu vajadzētu uzklāt uz sejas divas reizes dienā, procedūru atkārtot 10 dienas, un tad pietiks ar losjona lietošanu reizi divās dienās.
Kakao
To bieži izmanto pretnovecošanās masku, krēmu un serumu sastāvos, jo tam ir plašs pozitīvo aspektu klāsts:
- novērš ādas izsitumus;
- piesātina epidermu ar mitrumu;
- novērš sīkās grumbiņas un padara pūtīšu plankumus vai ieplakas, kas palikušas pēc vārīšanās, mazāk pamanāmas;
- palielina ādas tvirtumu un elastību;
- piešķir sejai veselīgu toni.
Atjaunojošo kakao sviesta masku sagatavo šādi:
- ņem 1 tējk. kakao produktu un apvienojiet to ar tādu pašu daudzumu iebiezinātā piena un augļu sulas;
- eļļa pirms lietošanas jāuzsilda, lai nodrošinātu produktu optimālu sajaukšanos;
- masku uzklāj uz sejas un notur ceturtdaļu stundas, pēc tam nomazgā ar siltu ūdeni vai augu uzlējumu.
sandalkoks
Šīs eļļas koksnes aromāts tiek izmantots visdārgākajā parfimērijā, un šī koka ārstnieciskās īpašības tiek izmantotas kosmetoloģijā vecuma plankumiem, vasaras raibumiem un ādas ļenganumam. Sandalkoks tos mitrina un uzlabo asinsvadu tonusu.
Atjaunojoša recepte, kuras pamatā ir sandalkoka eļļa, ir šāda: jums jāapvieno 16 ml sandalkoka eļļas, tikpat daudz vetivera ēteru, 3 pilieni vīraka un 1 piliens sandalkoka. Pēc maisījuma uzklāšanas uz sejas tas jātur 25-30 minūtes.
Tas ne tikai atjauno ādu, bet arī novērš pinnes.
Atsauksmes un cenas
Ēteriskās eļļas ir diezgan pieejamas un ir lielisks līdzeklis ādas jauneklīguma paildzināšanai, to veiksmīgai lietošanai tikai jāievēro vispārīgie ieteikumi un nekādā gadījumā neuzklājiet tās uz ādas to dabiskajā formā. Tiem ir daudz recepšu, ir grūti uzreiz uzminēt pareizo, tāpēc būs nepieciešams laiks, lai atrastu savai ādai piemērotāko variantu.
Tiem, kuri uztraucas, ka eļļa var aizsprostot poras, par tās lietošanu nav šaubu, jo to saturs pamatnē ir tik mazs, ka tas to nekādi neietekmē, turklāt dabīgais produkts viegli iesūcas ādā, jūs tikai jāpaņem īsta eļļa.
Var iegādāties veselus eļļu komplektus, taču tikai jāņem vērā, ka šiem dabīgajiem produktiem ir derīguma termiņš, kas vidēji ir 3 gadi.